Polish flag English flag

Odyseja Historyczna-Dojazd

Miejsce zlotu

Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna Kutno" odbędzie się w Kutnie oraz w podkutnowskiej miejscowości Leszczynek, na terenie parku otaczającego XIX-wieczny dwór, w którym swoją siedzibę ma Ośrodek Kultury Gminy Kutno. Ośrodek zlokalizowany jest przy drodze krajowej numer 60 pod adresem Leszczynek 49a. Główna kwatera zlotu oddalona jest o około 5km od centrum Kutna, 4km od kutnowskiego dworca PKP i około 2km od skrzyżowania drogi krajowej numer 60 z drogą krajową nr 92 (dawniej numer 2). Z Kutna bardzo łatwo jest się dostać do Leszczynka samochodem, można też skorzystać z autobusu linii 13.

Mapka

Dojazd do Kutna

Kutno usytuowane jest w centralnej Polsce, w północnej części województwa łódzkiego, niedaleko (20km na północny zachód) od geometrycznego środka Polski w miejscowości Piątek. Zbiegają się tu granice geograficznych, historycznych i kulturowych regionów Polski: Mazowsza, Wielkopolski, Kujaw i Ziemi Łęczyckiej.
Kutno leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, zarówno jeżeli chodzi o transport drogowy, jak i kolejowy. Dlatego dostać się do Kutna jest dość prosto.

Dojazd samochodem

Przez miasto przebiegają dwa ważne drogowe szlaki komunikacyjne. Droga krajowa nr 92 (dawniej droga krajowa nr 2) umożliwia szybkie dotarcie do Kutna ze wschodu (Warszawy) oraz zachodu kraju (Poznań). Droga krajowa nr 60 łączy Kutno z Łęczycą na południu oraz Płockiem, Ciechanowem i Ostrowią Mazowiecką na północnym wschodzie. Z Łodzi najszybciej dojechać można do Kutna drogą wojewódzką nr 702 przez Zgierz i Piątek. Na trasie tej, niedaleko miejscowości Dąbrówka Wielka, znajduje się również węzeł łączący ją z autostradą A2.
Ponadto, 14km od Kutna, w miejscowości Krośniewice, znajduje się skrzyżowanie drogi krajowej nr 92 i drogi krajowej nr 1, która przebiega z Gdańska przez Łódź do Katowic. Popularna "jedynka" umożliwia szybkie dotarcie do Kutna z północy oraz południa kraju.

Dojazd pociągiem

Kutno jest jedną z ważniejszych stacji kolejowych. Krzyżują się tu następujące linie kolejowe: nr 3 (Warszawa Zachodnia- Kunowice), będąca częścią międzynarodowej linii kolejowej E20 Berlin-Moskwa, nr 16 (Łódź Widzew- Kutno), nr 18 (Kutno- Piła Główna) i nr 33 (Kutno- Brodnica). Na stacji zatrzymują się wszystkie kategorie pociągów, włącznie z większością pociągów InterCity, EuroCity i EuroNight. Do Kutna można dostać się pociągiem z większości dużych miast Polski. Szczegółowy rozkład można sprawdzić na stronie PKP.

Noclegi

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bazy noclegowej mogą sprawdzić oferty przedstawione na stronie eholiday.pl

Reklama

Sponsorzy Miejsce na Twoja reklamę!