You are currently viewing Koncerty na Odysei w 2022 roku

Koncerty na Odysei w 2022 roku

Odyseja Historyczna to nie tylko spotkanie z historią. Coroczną tradycją są wieczorne muzyczne koncerty, które pozwalają zarówno rekonstruktorom, jak i zwiedzającym na wspólną, dobrą zabawę.

plakat z zespołami występującymi na Odysei
Plakat wydarzeń muzycznych (aut. J. Michalak)

Piątek, 22 lipca 2022 r.

FARBEN LEHRE to płocki zespół, który powstał we wrześniu 1986 roku, z inicjatywy wokalisty Wojtka Wojdy oraz perkusisty Marka Knapa. W pierwszym składzie znaleźli się również gitarzysta Robert Chabowski i basista Piotr Kokoszczyński. Do dnia dzisiejszego, przez historię kapeli przewinęło siłę łącznie ponad 20 muzyków. Aktualnie formacja występuje jako kwartet. Pierwszy publiczny występ FARBEN LEHRE odbył się w auli Liceum im. Wł. Jagiełły w Płocku, w poniedziałek 13 października 1986 roku.

W ciągu trzech minionych dekad ukazało się już 14 płyt studyjnych a także cztery albumy DVD, płyta koncertowa, płyta akustyczna, nagrania archiwalne zebrane pod szyldem Garażówka oraz liczne kompilacje i 11 płyt winylowych.

CZARNY BEZ to formacja pochodząca ze Skarżyska – Kamiennej, grająca industrialny metal z folkowym klimatem. Folkowy śpiew i wykorzystanie etnicznych instrumentów miesza się tu z industrialnym brzmieniem syntezatorów oraz metalowymi gitarowymi riffami.

Sobota, 23 lipca 2022 r.

POGO-DA to kutnowski zespół grający stary, dobry punk w nowoczesnym wydaniu. Nie będzie to pierwszy występ zespołu na Odysei i, jak poprzednio, z pewnością porwie publiczność swoją muzyką!

ELVIS z zespołem The King’s Friends zaprezentują największe hity króla rock & rolla. Jak sami o sobie piszą:

Jesteśmy grupą muzyków zakochanych w starym dobrym Rock’n’Rollu, nasz koronny show poświęcony pamięci
Elvis’a Presleya jest zdobywcą licznych nagród i wyróżnień na arenie międzynarodowej i krajowej.
Gramy zawsze w 100% na żywo!